google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Restricții propuse în București: mașinile de aprovizionare, curierat și salubrizare ar putea fi interzise în orele de vârf

Primarul general interimar Stelian Bujduveanu propune o nouă măsură pentru fluidizarea traficului din Capitală și reducerea poluării. Potrivit unui proiect aflat în dezbatere, autovehiculele de aprovizionare, curierat și salubrizare ar putea avea interzis la circulație între orele 07:00–10:00 și 16:00–19:00, anunță Observator. Trafic sufocat și poluare în creștere Numărul mașinilor înmatriculate în București a crescut […]