google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Lumina Sfântă va fi primită la Catedrala Patriarhală din București în seara de 19 aprilie. Iată la ce oră

Pe măsură ce ne apropiem de marea sărbătoare a Învierii Domnului, credincioșii ortodocși intră în Săptămâna Patimilor – o perioadă marcată de post, rugăciune și slujbe speciale. Patriarhia Română a stabilit detaliile privind aducerea Sfintei Lumini de la Ierusalim, precum și programul liturgic al Deniilor de la Catedrala Patriarhală din Capitală. Sfânta Lumină ajunge în […]