google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Vreme cu aspect de iarnă, sâmbătă dimineață, în mai multe zone ale țării. Diferențe uriașe de temperatură

Potrivit meteorologilor, în această dimineață, cea mai scăzută temperatură din țară s-a înregistrat pe Vârful Omu, minus 9 grade Celsius.

Temperaturi de iarnă au fost însă în aproape toată țara. La Miercurea Ciuc au fost minus cinci grade, în Bistrița, minus un grad, iar la Brașov doar 3 grade Celsius.

Meteorologii anunță însă că pe parcursul zilei, temperaturile vor crește până la 19, 20 grade celsius iar în următoarele zile, vom reveni la normalul perioadei. 

Citeste si ...