
Incendiul s-a produs la un loc de joacă din parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), pe bulevardul Nicolae Grigorescu, iar pompierii au intervenit cu 2 autospeciale. Din fericire, nu s-a înregistrat nicio victimă.
Imaginile au fost postate de jurnalistul Alex Dima.
Totodată, va fi deschis și un dosar penal pentru distrugere. Autoritățile vor încerca să stabilească nu doar cauza incendiului, ci și autorul sau autorii.
