Las experții să discute, ei se pricep cel mai bine și sunt convinsa că într-o zi o să dovedesc că sunt nevinovata și curată.
Tot ce s-a întâmplat a fost nedrept, din toate punctele de vedere și pot să spun că sunt dezamăgită că se pate judeca un sportiv doar pe presupuneri, toate analizele mele de sânge au ieșit negative și nu s-au găsit niciodată substanțe interzise, la urină doar pe data de 29 când a ieșit o cantitate infima de Roxadustat și asta a fost totul.
O să fac apel la această decizie fără sens și sper la adevărul o să iasă la iveala într-o zi și o să lupt până la capăt pentru acest lucru“, a declarat Simona Halep, la ieșirea din casă, la Constanța, în dimineața zilei de miercuri, citată de realitateasportiva.net.
Multora nu le vine să creadă o astfel de nedreptate și unele voci susțin că este posibil ca acesta să fie finalul de carieră al marii noastre campioane.
Reamintim că, marți, 12 septembrie, Agenția Internațională a Integrității în Tenis (ITIA) a anunțat că Simona Halep este suspendată 4 ani pentru dopaj. Decizia a fost luată de un Tribunal Independent.
