Spitalul „Sfântul Pantelimon” din București a fost, în ultimii ani, scena unor scandaluri grave legate de condițiile precare de tratament și de managementul defectuos, Aceste scandaluri au dus la pierderea încrederii pacienților și la intervenții repetate din partea Ministerului Sănătății. 2016: Investigații și medicamente ținute „sub cheie” În 2016, mai multe anchete jurnalistice au scos […]
