google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Adio interdicției „Nu călcați iarba!” în Sectorul 2: Acces liber pe spațiile verzi, dar amenzi mai mari pentru mizerie și distrugeri

Consiliul Local al Sectorului 2 va vota joi, 24 iulie, un proiect care elimină interdicția de a călca iarba din parcuri și spații verzi. Inițiativa aparține primarului Rareș Hopincă și propune transformarea spațiilor verzi în zone reale de recreere, în acord cu recomandările Organizației Mondiale a Sănătății și cu modelul orașelor europene. „Se permite accesul […]