google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Marcel Ciolacu vrea să reorganizeze ministerele. Când vom scăpa de zecile de ghișee și birouri

Marcel Ciolacu vrea să reorganizeze ministerele și cere propuneri de restructurare până la 31 decembrie. Când vom scăpa de zecile de ghișee și birouri…

”Toate ministerele trebuie să vină, până pe 31 decembrie, cu reorganizarea ministerelor. Sunt ferm convins că vom avea și 2 ședințe de Guvern pe săptămână. Vorbeam ieri cu domnul Grindeanu și are 53 de Autorități în subordine.

Ministerul Mediului are zeci de Autorități. Fiecare minister va veni, în propunerea de reorganizare, cu un birou unic de de avizare. În acel moment, antreprenorii nu mai trebuie să se ducă la Ministerul Mediului la 3 agenții.

În acel moment, ministrul Mediului va avea control, pentru că el este lipsit de informații. Fiind la fiecare agenție alt dedicent și altă pârghie.”, a spus Marcel Ciolacu, citat de Realitatea PLUS.

Citeste si ...