google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Doliu în lumea muzicii. Tony Bennett a murit, la 96 de ani – cântărețul, duete memorabile cu Aretha Franklin și Lady Gaga

Doliu în lumea muzicii. Cântărețul american Tony Bennett a murit, vineri, la 96 de ani.

Născut Anthony Dominick Benedetto, la 3 august 1926, Astoria, Queens, New York, Tony Bennett a fost unul dintre cei mai iubiți cântăreți americani de muzică jazz. El a devenit cunoscut pe plan internațional în anul 1962, cu albumul “I Left My Heart In San Francisco”. 

Duetele sale cu Aretha Franklin și Lady Gaga sunt legendare:

Citeste si ...