google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Iohannis i-a băgat în ședință de urgență pe liberali. Ce a discutat șeful statului cu liderii PNL

Virgil Guran, vicepreședinte PNL, a dezvăluit, la un post TV, ce au discutat liderii liberali aseară cu Klaus Iohannis, în contextul în care Nicolae Ciucă se pregătește să-și depună mandatul de premier.

„Au discutat despre realizarea rotativei în termenii și condițiile stabilite, fără să existe planuri, pentru că sunt probleme. Dl președinte a ridicat problema educației. Deci lucruri firești pentru a se intra într-o normalitate și a se realiza această rocadă în liniște”, a spus Virgil Guran.

Întrebat despre împărțirea ministerelor, Virgil Guran a spus: „Aici sunt discuții în coaliție la care președintele nu o să se bage. Președintele dorește să existe stabilitate în continuare și să se rezolve problema din educație cu cadrele didactice”.

Citeste si ...