google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Congres UDMR | Marcel Ciolacu, despre disputele din coaliție: „Este normal să fie discuții între noi”

„Într-una dintre cele mai dificile perioade, după pandemie, cred că am procedat matur și cum este mai bine pentru țara noastră. Este normal să fie discuții între noi, să ne susținem sau nu anumite proiecte. Acest lucru face parte din politică. Dacă veți auzi diverse breaking-news-uri cu dispute între noi și înregistrări, să știți că suntem trei oameni serioși, care iubim România și înțelegem ce avem de făcut în acest moment, dar și costurile electorale. Cred că numai împreună, într-un parteneriat corect și respectând România, putem să depășim această perioadă”, a spus Marcel Ciolacu.

Liderul PSD a făcut aceste mențiuni în contextul în care sunt tot mai multe voci care spun că PSD vrea scoaterea partidului condus de Kelemen Hunor de la Guvernare. Sursele Realitatea PLUS spun că social-democrații ar vrea să folosească ministerele conduse acum de UDMR ca să negocieze cu liberalii păstrarea Ministerului Transporturilor. Nici PNL nu s-ar opune acestui scenariu. 

Citeste si ...