google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Ponta și-a depus adeziunea la PSD! El va dechide lista social-demcraților pentru parlamentare, la Dâmbovița

Victor Ponta și-a făcut, din nou, adeziune la PSD, vineri, după ce și-a anunțat intenția de a candida la alegerile parlamentare din 1 decembrie.

Victor Ponta își depune candidatura pentru un loc în Parlament de pe listele PSD. Fostul premier deschide lista candidaților PSD Dâmbovița pentru Camera Deputaților. Fostul premier a impărtășit motivul pentru care a ales această zonă. 

Întrebat de echipa Realitatea PLUS de ce a ales să candideze la Dâmbovița și nu în altă zonă, acesta a răspuns:Pentru că echipa de acolo m-a propus, mă cunosc cu toți, suntem foarte buni prieteni și sunt gata să-i ajut”.

Citeste si ...