Andreea Ioniță, fiica unui polițist, a fost găsită fără viață prezentând semne de lovitură la cap, la o distanță de aproximativ 20 de metri de gara Ciulnița.
Poliția a fost alertată de tatăl tinerei cu privire la faptul că fiica sa, Andreea Ioniță în vârsta de 25 de ani, nu a ajuns acasă. Fata se întorcea de la Constanța, fiind în trenul de călători care se deplasa pe ruta Mangalia-București, acolo unde lucra la o farmacie.
Înainte de a ajunge la Gara Ciulnița, Andreea Ioniță a avut o convorbire video cu sora ei, însă ulterior nu a mai putut fi contactată. Familia a alertat autoritățile și au fost inițiate căutări în speranța găsirii sale în siguranță.
La scurt timp, Andreea Ioniță a fost descoperită moartă lângă șina de tren chiar de sora sa.
Un echipaj medical a ajuns la fața locului.
S-a deschis un dosar penal
Un dosar penal pentru omor a fost deschis în urma morții suspecte a Andreei Ioniță.
Moartea tinerei este considerată misterioasă de către polițiști din cauza circumstanțelor în care a fost găsit corpul neînsuflețit al acesteia. O necropsie va fi efectuată pentru a determina cauza exactă a decesului, potrivit Fanatik.ro
Polițiștii vor analiza înregistrările de pe camerele de supraveghere din zonă pentru a obține informații suplimentare despre acest caz, conform purtătorul de cuvânt al IPJ Călărași.
