google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Mihaela Bilic spulbera mitul cartofilor congelați și presupusele efecte negative. Ar trebui să ne facem griji pentru alte produse

Mihaela Bilic a explicat că această legumă este delicioasă însă conține amidon, iar amidonul înseamnă o glucoză pe care organismul nostru o absoarbe.

„Nu e nicio problemă dacă iei cartofi congelați. Sunt cartofi care au fost curățați, au fost congelați, iar așa o parte din amidon se cristalizează”, spune nutriționista. Totuși, aceasta îi sfătuiește pe gurmanzi să se abțină de la cantități mari pentru a nu se îngrășa. 

Citeste si ...