google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Italianul care și-a omorât prietenul, prins la Arad

Acesta l-a înjunghiat de mai multe ori pe prietenul său de 27 de ani în propria casă. A fugit după cu 500 de euro și mașina din garaj.

După ce a fost capturat, polițiștii l-au percheziționat și au descoperit asupra lui un cuțit, posibila armă a crimei. Individul a fost dus în fața procurorilor Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Timișoara, iar acolo, a recunoscut faptul că el este autorul crimei.

Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și urmează să fie extrădat în Italia. 

Citeste si ...