google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Iohannis, reacție SURPRINZĂTOARE la întâlnirea cu ambasadorii. Si-a întrerupt discursul ca să-l ironizeze pe un diplomat căruia îi suna telefonul – VIDEO

Klaus Iohannis i-a primit la Cotroceni, cu ocazia reuniunii anuale a diplomației române, pe șefii misiunilor diplomatice, ai oficiilor consulare și directorii institutelor culturale românești. Este ultima reuniunea de acest fel care l-a avut ca amfitiron pe Iohahnis, aflat la finalul ultimul manda preziden’ial.

În timp ce-și rostea discursul, șeful statului a fost atât de deranjat de faptul că telefonul unei persoane aflate în sală a început să sune, încât și-a întrerupt speech-ul și a comentat ironic:  „Complicat cu telefoanele, domnule ambasador!”.

VEZI AICI MOMENTUL

Citeste si ...