google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Incendiu la Spitalul Obregia. O secție a fost evacuată, după ce un pacient a dat foc unei saltele

UPDATE

Polițiștii care s-au deplasat cu operativitate la adresă au constatat faptul că aspectele sesizate se confirmă.

De asemenea, mai multe echipaje de pompieri au procedat la lichidarea incendiului.

Totodată, mai multe persoane au fost evacuate.

Menționăm faptul că o persoană a inhalat fum și a fost transportată la o unitate spitalicească, în vederea acordării îngrijirilor medicale suplimentare.

De asemenea, în urma evenimentului au fost produse doar pagube materiale.

La acest moment activitățile sunt în dinamică.

Cercetările sunt continuate de către polițiști din cadrul Secţiei 15 Poliţie pentru stabilirea situației de fapt și luarea măsurilor legale care se impun.

Motivul evacuării pacienților este că fumul s-a extins în toată secția.

Un pacient a făcut atac de panică în timpul evacuării.

Nu sunt alte victime și nu este nimeni rănit. Pompierii sunt acolo.

Citeste si ...