google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Centrul de Date al Sectorului 4 va capta imagini de la 700 de camere de supraveghere – FOTO

Primarul Daniel Băluță vrea să reducă infracționalitatea din Sectorul 4 și pentru asta și-a propus să instaleze 700 de camere de supraveghere.

Imagine

Pe Șoseaua Olteniței, pe amplasamentul fostului sediu de impozite și taxe cunoscut drept „La geamuri multe”, se ridică cel mai nou și mai modern centru de monitorizare și de analiză a imaginilor captate de cele peste 700 de camere de supraveghere montate, care vor fi active în tot sectorul – în parcuri, în locurile de joacă, în școli și în gradinițe, în stațiile de autobuz sau în proximitatea blocurilor.

Imagine

Lucrările sunt în toi și vor beneficia și de noi spații verzi amenajate de lucrătorii de la Totul Verde. Construcția începe să prindă contur iar autoritățile promit să finalizeze șantierul la termen.

Imagine

Citeste si ...