google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Adolescent de 16 ani, transportat de urgenţă la spital după ce a fost strivit de un copac, în Botoșani

Adolescentul se afla, împreună cu un alt tânăr de 24 de ani, la un vecin din localitate, care îi plătea pentru a-i fi tăiați mai mulți copaci din curte. La un moment dat, în timp ce tăiau un salcâm, din cauza neatenției, trunchiul a căzut exact peste băiat, lovindu-l destul de puternic în zona capului.

Martorii i-au sărit imediat în ajutor şi au sunat la 112, iar adolescentul a fost dus de urgenţă la spital.

Din fericire, băiatul de 16 ani este în afara oricărui pericol, dar rămâne în continuare internat la Spitalul de copii din Iași. Are o fractură nazală, dar și mai multe contuzii la nivelul capului. 

Polițiștii au deschis în acest caz un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Citeste si ...