google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Accident grav, lângă Timișoara: o tânără de 17 ani a murit după ce mașina s-a răsturnat. Șoferul abia primise autoturismul cadou de la părinți

Tânărul de 19 ani de la volanul autoturismului abia obţinuse permisul de conducere şi primise maşina cadou de la părinţii săi chiar în ziua accidentului.

Cei doi se grăbeau să ajungă la o petrecere în localitatea Beregsăul Mare, la aproximativ 20 de kilometri de Timişoara, iar într-o curbă şoferul a pierdut controlul volanului.

Pentru că nu purtau centura de siguranță, ambii tineri au fost proiectați din autoturism.

“La faţa locului am găsit două victime, una era conştientă, cealaltă inconştientă. Am asigurat măsurile de prim ajutor, măsuri de prevenire a stingerii incendiilor. Între timp, doamna doctor de pe ambulanţă a declarat victima inconştientă, o fată, decedată. Maşina a fost distrusă în proporţie de 70%”, a precizat Vasile Mânzatu, pompier ISU Timiş.

Citeste si ...