google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Un autocar a derapat în afara șoselei, în Vrancea – 47 de pasageri se aflau în interior

De altfel, din cauza ninsorii şi a viscolului, mai multe maşini au ieşit în decor.

Conform Poliţiei Vrancea, marţi dimineaţă, în apropiere de localitatea Doaga, un autocar cu 47 de persoane a părăsit partea carosabilă.

În zonă ninge, iar vântul suflă cu putere viscolind zăpada.

În urma accidentului, nicio persoană nu a suferit  leziuni, toţi pasagerii fiind preluaţi din câmp iar la acest moment se încearca tractarea autocarului.

Tot marţi dimineaţă, poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Mărăşeşti intervin pe DJ204 E între Tişiţa şi Panciu, unde un autoturism a rămas blocat în zăpada.

Trei adulţi au fost evacuaţi de către echipajul sosit la faţa locului.

Citeste si ...