google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Moarte misterioasă: Fiica unui polițist a fost găsită moartă într-o gară

Andreea Ioniță, fiica unui polițist, a fost găsită fără viață prezentând semne de lovitură la cap, la o distanță de aproximativ 20 de metri de gara Ciulnița.

Poliția a fost alertată de tatăl tinerei cu privire la faptul că fiica sa, Andreea Ioniță în vârsta de 25 de ani, nu a ajuns acasă. Fata se întorcea de la Constanța, fiind în trenul de călători care se deplasa pe ruta Mangalia-București, acolo unde lucra la o farmacie.

Înainte de a ajunge la Gara Ciulnița, Andreea Ioniță a avut o convorbire video cu sora ei, însă ulterior nu a mai putut fi contactată. Familia a alertat autoritățile și au fost inițiate căutări în speranța găsirii sale în siguranță.

La scurt timp, Andreea Ioniță a fost descoperită moartă lângă șina de tren chiar de sora sa.

Un echipaj medical a ajuns la fața locului.

S-a deschis un dosar penal

Un dosar penal pentru omor a fost deschis în urma morții suspecte a Andreei Ioniță.

Moartea tinerei este considerată misterioasă de către polițiști din cauza circumstanțelor în care a fost găsit corpul neînsuflețit al acesteia. O necropsie va fi efectuată pentru a determina cauza exactă a decesului, potrivit Fanatik.ro

Polițiștii vor analiza înregistrările de pe camerele de supraveghere din zonă pentru a obține informații suplimentare despre acest caz, conform purtătorul de cuvânt al IPJ Călărași.

 

Citeste si ...