google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Alertă pe litoral! 21 de turişti, transportaţi la spital după ce au acuzat simptome de indigestie. Printre bolnavi, și copii

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea a anunţat că pompierii au fost solicitaţi să intervină la Vila Mândru din Costineşti, unde mai multe persoane  acuzau simptome de indigestie.

La faţa locului s-au deplasat autospeciala de transport victime multiple de la Mangalia, un echipaj SMURD şi o ambulanţă a Serviciului Judeţean. 

În total au fost transportaţi la Spitalul Judeţean Constanţa 21 de turişti, dintre care 11 femei, patru bărbaţi şi şase copii.
De asemenea, la locul solicitării a rămas o ambulanţă SAJ pentru evaluarea altor pacienţi.

Citeste si ...