google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Eugen Tomac: În aceste vremuri pline de provocări, este esențial să păstram neclintit parteneriatul nostru strategic cu Statele Unite

“Welcome to Bucharest, Mrs. Ambassador Kathleen Kavalec

Mă bucură enorm revenirea la București a doamnei Kathleen Kavalec, Ambasadoarea desemnată a Statelor Unite ale Americii în România. 

În aceste vremuri pline de provocări este esențial să păstram neclintit parteneriatul nostru strategic cu Statele Unite. Este principalul nostru aliat și mă bucur enorm că avem la București un ambasador care cunoaște foarte bine țara noastră, dar și întreaga regiune.

Personal, abia aștept s-o reîntâlnesc, a fost o onoare imensă colaborarea pe care am avut-o în trecut.

Îi urez mult succes în misiunea pe care o va desfășura, sunt convins, cu multă dăruire în țara noastră!”, a scris Eugen Tomac, pe Facebook. 

Citeste si ...