google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Asistentul morții de la Spitalul Militar s-ar fi inspirat dintr-un film de groază. Ce plan diabolic avea bărbatul  

Potrivit unor surse din unitatea medicală, asistentul s-ar fi inspirat dintr-un serial de pe Netflix. Femeia după care s-a realizat acest documentar a ucis peste 40 de oameni până să fie descoperită.

Asistentul a administrat calmante într-o doză mare mai multor paciente internate la Secția 1 medicală. Una dintre femei a ajuns la ATI după ce a făcut stop cardiorespirator, moment în care medicii au realizat că ceva nu este în regulă.

Cadrele medicale au sesizat imediat conducerea, care, la rândul ei, a chemat Procuratura. Autoritățile au descoperit că femeile fuseseră sedate cu Diazepam. Motivul este neclar, însă cert este că trei femei au fost sedate într-o secție unde, spun medicii, de obicei nu este nevoie de astfel de medicamente. 

Citeste si ...