google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Viktor Orban, luat peste picior după ce a dat mâna cu Putin. “Măcar să se fi spălat după!”

Mnistrul ucrainean de Externe, Dmitro Kuleba, a criticat întâlnirea pe care premierul ungar, Viktor Orban, a avut-o cu președintele rus, Vladimir Putin, la Beijing.

”Sper că Orban și-a spălat și dezinfectat măcar mâinile după ce a dat mâna cu Putin”, a declarat Dmitro Kuleba, potrivit pravda.com.ua.

Discuțiile dintre Orban și Putin au creat îngrijorare în UE și NATO. Ulterior, ambasadorii NATO la Budapesta au organizat o reuniune pe această temă.

Citeste si ...