google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Sfârșit de drum pentru Naționala României. Olanda a câștigat cu 0 – 3

România a început meciul foarte bine, având primele ocazii, dar Olanda a reușit să marcheze primii prin Gakpo, la prima lor ocazie importantă. La pauză, scorul era 1-0 pentru echipa lui Ronald Koeman, iar jucătorii antrenați de Edi Iordănescu au încercat să egaleze în partea secundă, dar fără succes, nefiind capabili să creeze oportunități clare de gol.

Imagine

La pauza meciului, Donyell Malen a fost adus pe teren și schimbarea s-a dovedit a fi extrem de benefică, deoarece jucătorul olandez a marcat de două ori (la minutele 83 și 90+3), stabilind astfel scorul final.

Imagine

În sferturi, echipa Olandei va întâlni câștigătoarea duelului Austria – Turcia.

Coloane întregi de mașini cu români se îndreaptă spre Munchen înaintea meciului România-Olanda. Orașul, inundat de o „mare galbenă”

Citeste si ...