google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Doi bărbați care pretindeau că sunt surdo-muți pentru a face rost de bani, prinși în flagrant! Poliția a deschis dosar penal

La data de 1 februarie 2023, în jurul orei 15.30, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 2 au depistat, în parcarea unui centru comercial, doi bărbați, de 46 de ani, respectiv de 38 de ani, în timp ce solicitau diverse sume de bani de la trecători, prin inducerea acestora în eroare, simulând faptul că sunt persoane surdo-mute.

În același timp, persoanele prezentau și un formular cu inscripția unei asociații pentru persoane cu handicap.

În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracțiunii de înșelăciune.

Citeste si ...