google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Copil de 2 ani, internat în spital după ce a înghiţit medicamente găsite prin casă – Momente de panică pentru o familie din Iași

Incident șocant în județul Iași! Un copil de numai 2 ani a fost adus de urgență la spital după ce a înghițit mai multe medicamente pe care le-a găsit în casă. 

Băiatul, din Onești, a fost preluat de către SMURD și transportat la Spitalul de Copii “Sf. Maria” din Iași. 

“Copilul este internat în Compartimentul de Toxicologie. Are stare generală bună, stabil hemodinamic. Nu pune probleme. Declarativ ingestie medicamentoasă”, a declarat dr. Tamara Roșu, medic-șef UPU de la Spitalul de Copii, scrie Ziarul de Iași.

Citeste si ...