google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Cătălin Cherecheș amenință că va da statul român în judecată, la CEDO – Primarul fugar și-a luat încă un avocat

Cătălin Cherecheș și-a angajat un al treilea avocat care se va ocupa special cu acest proces la CEDO, potrivit presei.

Cherecheș este încarcerat într-un penitenciar din Munchen, după ce judecătorii germani au considerat că în cazul unei măsuri mai blânde, primarul ar putea evada.

Urmează să fie stabilită și data la care va avea loc procesul în care se va judeca dacă fostul primar va fi extrădat în România.

Citeste si ...