
“La loc comanda!” – soldații Statului Paralel, în poziție de drepți!
Dezvăluirile omului de afaceri Bobby Păunescu au dinamitat Statul Paralel! Simțindu-se încolțit și dezbrăcat de unele din cele mai negre secrete, conștient de scheletele ascunse în dulap, stăpânul G4Media.ro, trompeta media a rezerviștilor, a început să comande atacuri în rafală la adresa celor care au avut CURAJUL să demaște mizeria.
La semnul comandantului, “copilul de trupă” Dan Tăpălagă și-a instruit locotenenții și au început să însăileze o nouă tentativă de defăimare. De dată aceasta, armele au fost îndreptate asupra lui Bobby Păunescu. Atacul a fost lansat la doar câteva ore după apariția omului de afaceri la Realitatea Plus, în emisiunea Culisele statului paralel.
În intervenția de ieri, Bobby Păunescu a vorbit pe larg despre triada toxică Oancea-Tapalagă-G4Media.
Statul Paralel dă în clocot. Încercările disperate de defăimare, praf în ochi! Scenarii abracadabrante demontate
Dezvăluirile despre mafia din structurile statului nu se vor opri. Realitatea Plus și oameni de bună credință, patrioți în cel mai pur sens al cuvântului, vor continua să demaște minciuna și furtul. Jaful României trebuie să înceteze! România a fost, este și va fi a românilor!
Ce și mai ales cine deranjează Statul Paralel? Cumva faptul că Bobby Păunescu a deconspirat rezerviștii și acoperiții? Faptul că s-a alăturat unui proiect imobiliar gândit cu și pentru români, ca Transilvania Smart City? Sau că a început să ia la bani mărunți sumele uriașe de bani care ar fi ajuns în buzunarele unor oameni din B1 tv, în ciuda faptului că el a refuzat ca televiziunea la care este co-acționar să ia bani de la stat, și despre care jurnaliștii B1 au început să vorbească pe la colțuri?
Până unde se întinde puterea Statului Paralel? Cât de influent este, de fapt? Și cine se ascunde în spatele rezerviștilor? Mai este statul român al României?
Cine și pe cât ne vinde țară? Și poate cea mai grea întrebare: CUI?
