google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Doi poliţişti şi o femeie, ucişi într-un atac sângeros, în Japonia! Agresorul a folosit o pușcă de vânătoare și un cuțit – FOTO&VIDEO

Un bărbat mascat a atacat mai multe persoane cu o puşcă şi un cuţit, a relatat postul japonez NHK World, citat de Agerpres

Poliţia a ajuns la faţa locului după ce a fost anunţată că o femeie a fost înjunghiată. După ce poliţiştii au sosit la fața locului, suspectul a tras asupra lor, potrivit surselor. 

Situaţia a fost iniţial neclară. Suspectul s-a baricadat într-o clădire care a fost înconjurată de poliţie. El purta îmbrăcăminte de camuflaj, o pălărie, ochelari de soare şi o mască atunci când a fugit. Locuitorilor li s-a cerut să rămână în case.

Agenţia oficială japoneză Kyodo a transmis că autorităţile au primit în după-amiaza de joi un apel de urgenţă în legătură cu un atac cu cuţit.

Citeste si ...