google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Medvedev, un nou atac halucinant. Macron a luat-o razna, a socializat prea mult cu “drogatul de la Kiev”

Într-o postare pe Twitter, Medvedev s-a arătat nemulțumit de faptul că “o anumită persoană care-și spune președintele Franței spune că Rusia a pierdut deja din punct de vedere geopolitic și se transformă în vasal al altor state”.

Președintele Republici este evident afectat de socializarea cu drogatul de la Kiev. A inhalat prea mult aer fierbinte de Paris cu reziduri de cocaină ucraineană pe care oaspetele său le emite.

O pierdere geopolitică? Nu mai demult decât în 2022, NATO ne-a făcut vânt când s-a ajuns la subiectul garanțiilor de securitate. (…) iar acu, toate statele membre ale Alianței se culcă și se scoală gândindu-se la Rusia. (…) Așadar, dacă vorbim într-adevăr de o pierdere, este cea provocată de politicile primitive ale NATO, cu ambiția nemăsurată de a juca jun rol excepțional în secolul 21. Cât despre vasalitate… uite cine vorbește! Frumoasa Europa, inclusiv Franța, transformată într-o hoașcă gata să satisfacă cele mai perverse dorințe ale americanilor. Iar prin asta își afectează propria economie și viețile europenilor de rând (…). Cum se spune, așa stăpân, așa valet,” a transmis Medvedev.

Fostul președinte rus, poreclit și “lacheul lui Putin”, s-a dovedit, de la declanșarea invaziei, unul dintre cei mai vocali și agresivi apărători ai politicii lui Putin. Medvedev este cel care, în repetate rânduri, a lansat apeluri către statele vecine Ucrainei, inclusiv României, să revendice porțiuni din teritoriul acestei.

Citeste si ...