google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Un șofer extrem de grăbit. A fost prins de radar cu 240 km/h pe Autostrada Soarelui

”La data de 19 aprilie, poliţiştii din cadrul Biroului de Poliţie Autostradă A2 Bucureşti-Cernavodă, aflându-se în exercitarea atribuţiilor de serviciu, au depistat pe Autostrada A2, la km 120, pe sensul de mers către Constanţa, un autoturism, carenu respecta regimul legal de viteză.Acesta a fost înregistrat de aparatul radar TruCam, circulând cu 240 de km/h, o viteză ce depăşea limita legală cu 110km/h”, au transmis reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Călăraşi.

Poliţiştii au oprit maşina respectivă în condiţii de siguranţă, într-un spaţiu destinat serviciilor. 

Ei au stabilit că şoferul este un tânăr de 22 de ani din Giurgiu

Conducătorul auto  a primit o amendă de 4.050 de lei şi i-a fost suspendat dreptul de a conduce pentru 120 de zile.

Citeste si ...