google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Un copil de 12 ani a furat o mașină și a condus-o prin Sibiu. Poliția l-a urmărit 2km, până când minorul a făcut accident

Potrivit unor surse citate de turnulsfatului.ro, incidentul a avut loc joi după amiază Băiatul a furat o mașină din zona magazinului Profi de pe strada Ștefan cel Mare, și s-a urcat la volan, fiind văzut de un echipaj de poliție.

Polițiștii au pornit în urmărirea lui, iar după aproximativ 2 kilometri, copilul a lovit o mașină parcată. În caz se fac cercetări in rem pentru furt în scop de folosință și conducere fără permis. 

Citeste si ...