google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Trupul unui român de 19 ani, găsit carbonizat într-o parcare din Italia! Băiatul era dat dispărut de câteva zile

Un român în vârstă de 19 ani, care se afla de ceva timp în Italia împreună cu mama sa, a fost găsit  în interiorul parcării publice subterane din Via Odescalchi, în centrul provinciei Monza Brianza din regiunea italiană Lombardia, scrie stiridiaspora.ro.

La patru zile de la producerea tragediei carabinierii au reușit să identifice corpul acestuia și fără acte. Românul era căutat de mama sa și de o echipă de polițiști de câteva zile.

Mama sa a recunoscut trăsăturile fiului său și a rămas șocată după ce a vizionat câteva cadre preluate din înregistrările sistemului de supraveghere video din parcare. 

Femeia de naționalitate română, care declarase dispariția fiului său, a spus că acesta avea obiceiul de a mai pleca ocazional de acasă. În ultima perioadă, băiatul se pare că trecea printr-o perioadă complicată. 

Analiza camerelor de luat vederi din zonă a permis reconstituirea faptelor. Oamenii legii au stabilit, astfel, că tânărul de 19 ani adusese cu el câteva sticle de combustibil (în special motorină) și câteva cutii de carton, cel mai probabil pentru a fi folosite ca pat pentru noapte.

De asemenea, s-a stabilit că acesta era singur în momentul producerii tragediei și că incidentul s-ar fi produs din cauze accidentale sau autoprovocate. Ambele ipoteze rămân la fel de deschise și sunt luate în considerare, conform Il Giorno.

Posibilitatea ca cineva să-l fi atacat în timp ce dormea este exclusă definitiv. Urmează să fie efectuată autopsia ordonată de Procuratura Monza, care a coordonat ancheta. 

Citeste si ...