google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Vreme anormal de caldă, cu temperaturi de 27 de grade Celsius. Când vine frigul – explicațiile directorului executiv al ANM

“Traversăm o perioadă cu temperaturi mult mai ridicate decât ar fi firescul perioadei din an.

În partea de sud a țării, ca și în regiunile vestice, urmând să se înregistreze după-amiază între 24 și 26 de grade, 27-28 de grade chiar de așteptat mâine în partea de sud a Munteniei și în Dobrogea continentală, inclusiv în zona Capitalei.

Și temperaturile din cursul nopților au mai crescut. Se situează în urmtatoarele două nopți între 5 și 14 grade. În a două parte a săptămânii, temperaturilor vor mai scădea, dar vor continuă să se menține peste media climatologică pentru că normal, în această periodă ar trebui să avem maxime între 8 și 16 grade. Deci (vom avea – n.r.) o vreme caldă și în general frumoasă”, a declarat Florinela Georgescu, director executiv ANM, la Realitatea PLUS.

Citeste si ...