google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

“Am omorât-o!” O gluma macabră între bețivi a pus pe jar poliția

Gluma macabră a pornit după ce un bărbat dintr-o localitate botoșaneană și-a sunat prietenul de pahar, pentru a-l invita la o bere. O întrebare a acestuia l-a deranjat peste măsură pe cel invitat, potrivit Monitorul de Botoșani.

“El m-a sunat și m-a întrebat ce face Niculina, concubina mea. Păi eu te sun pe tine noaptea să te întreb ce-ți face femeia? I-am zis că am omorât-o”, a spus amuzat “criminalul”

Prietenul presupusului criminal susține că a repetat întrebarea, iar prietenul i-a confirmat, ba chiar ar fi început să plângă.

“Atunci, ce să fac, am sunat la 112 și am anunțat crima. Doar nu sunt beat, vă spun drept”, a continuat cel care a denunțat “crima”.

Citeste si ...