google-site-verification=HDsAXDjCT39w_Vvs8_eX-1608r331qSPVW67w8lEt_w

Timiş: Primul deces înregistrat în judeţ la un pacient cu FLURONA – Femeie de 65 de ani avea multiple comorbidităţi

„La nivelul judeţului Timiş a fost raportat astăzi primul caz de deces diagnosticat cu infecţie simultană cu virusul gripal şi SARS-CoV 2. Este vorba despre o pacientă în vârstă de 65 de ani, cu multiple comorbidităţi, internată în Spitalul Municipal din Timişoara, care a prezentat simptomatologie accentuată şi a fost testată PCR multiplex în data de 11 ianuarie. Pacienta nu era vaccinată antigripal şi nici împotriva variantei Omicron”, a declarat purtătorul de cuvânt al DSP Timiş, Cornelia Bubatu.

Potrivit DSP Timiş, în judeţ au fost depistate 184 de noi cazuri COVID-19, în ultimele şapte zile şi 185 de persoane au fost diagnosticate, până acum, cu gripă.

Citeste si ...